Pavel Karásek získal na Regeneron ISEF 2. hlavní cenu

Ve dnech 7. – 13. května 2022 se uskutečnila ve státe Georgia v Atlantě soutěž mladých vědců Regeneron ISEF. Největší a nejprestižnější soutěže mladých vědců, inovátorů se zúčastnilo 1 750 soutěžících z 63 zemí světa a ze 49 států USA, kteří prezentovali své práce v 21 soutěžních kategoriích. Český republika vyslala tříčlennou delegaci nominovanou odbornou porotou soutěže Středoškolská odborná činnost.

V oboru fyzika nás reprezentoval Petr Kahan z Gymnázia Dr. Antona Randy z Jablonce n. Nisou s prací Příprava a charakterizace spinově polarizovaných hrotů pro tunelovací mikroskopii“. K dispozici je i jeho prezentace na soutěž ISEF. V oboru chemie jsme měli dva zástupce, Veroniku Martinkovou z Gymnázia Fr. Palackého z Valašského Meziříčí s prací Přesmyky methansulfonátů N-aryl hydroxamových kyselin(k dispozici soutěžní prezentace ISEF), a Pavla Karáska z Gymnázia tř. Kpt. Jaroše v Brně, který soutěžil s prací Cílené strukturování křemenných povrchů-silný nástroj naznačující nové možnosti existujících separačních metod (k dispozici soutěžní prezentace ISEF).

Projekt Pavla Karáska z Gymnázia Brno, Tř. Kpt. Jaroše obstál ve světové konkurenci a získal 2. hlavní cenu. Pavlovi za vzornou reprezentaci ČR a soutěže SOČ děkujeme a přejeme mu mnoho dalších úspěchů.