Aktuální ročník

Záštitu nad 39. ročníkem SOČ převzali předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jan Hamáček (záštita ke stažení), místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D. (záštita ke stažení) a předseda Akademie věd ČR prof. Ing. Jiří Drahoš, DrSc. (záštita ke stažení).

Harmonogram 39. ročníku

Školní přehlídky SOČ: únor–březen 2017 – podle propozic vaší školy
Okresní přehlídky: SOČ březen-duben 2017 – termíny a kontakty
Krajské přehlídky SOČ: duben–do 15. května 2017 – termíny a kontakty
Celostátní přehlídka SOČ: 16.-18. června 2017, Vyšší odborná škola ekonomická a zdravotnická a Střední škola Boskovice, Hybešova 53

Všechna kola jsou otevřena pro veřejnost!

Potřebujete pomoci?

brozura2016 

Základní informace o soutěži SOČ, formálních náležitostech práce a průběhu obhajob najdete v tzv. brožuře SOČ, kterou pro každý ročník soutěže vydává její garant, Národní institut pro další vzdělávání MŠMT vždy na začátku školního roku. Brožura je zdarma rozesílána do středních škol prostřednictvím krajských koordinátorů SOČ. Pokud se k vám nedostala v tištěné podobě, můžete si ji stáhnout zdarma ve formátu PDF kliknutím na obálku. K dispozici je rovněž plakát SOČ.

publikace

Zejména metodické materiály pro učitele, konzultanty, organizátory a porotce pak najdete v publikaci Přístupy, postupy, praktické rady pro psaní, hodnocení a prezentaci odborných prací SOČ. I u této knihy platí, že pokud ji nemáte k dispozici v papírové podobě, můžete si ji snadno stáhnout zdarma ve formátu PDF tím, že kliknete na její obálku.

Nabídka témat a konzultantů

SOČ spolupracuje s vysokými školami, Akademií věd i průmyslovými podniky. Podívejte se, jaká témata pro SOČkaře tyto instituce vypisují. Pokud pracujete na SOČ z oboru chemie, fyziky, nebo biologie, případně se připravujete na zahraniční soutěž, můžete využít služeb konzultačních středisek.

Pokud chcete spolupracovat s nadanými středoškolskými studenty a nabídnout jim své odborné vedení, kontaktujte prosím nejbližšího krajského koordinátora.

Neváhejte a přihlaste se (přihláška je pro aktuální 39. ročník SOČ otevřena od 2. ledna 2017)

Přihlášku naleznete na adrese www.soc.cz/prihlaska. Pokud si s přihláškou nevíte rady, podívejte se na návod pro soutěžící a návod pro organizátory

Celostátní přehlídka SOČ

Místo a datum konání: 16.-18. června 2017, Vyšší odborná škola ekonomická a zdravotnická a Střední škola Boskovice, Hybešova 53
Web hostitelské školy: http://www.vassboskovice.cz
Program Celostátní přehlídky: na webu hostitelské školy
Výsledky licitace: zde
Informační brožura včetně seznamu porotců: zde

Výsledky aktuálního ročníku SOČ

Okresní přehlídky: –
Krajské přehlídky: –
Celostátní přehlídka: výsledková listina podle oborů
Celostátní přehlídka: výsledková listina podle krajů
Hodnocení aktuálního ročníku: zde

Nejúspěšnější práce jednotlivých ročníků najdete v Archivu SOČ.