Aktuální ročník

Záštitu nad 41. ročníkem převzala prof. RNDr. Eva Zažímalová, CSc., předsedkyně Akademie věd České republiky (záštita ke stažení).

Harmonogram 41. ročníku

Školní přehlídky SOČ: únor–březen 2019 – podle propozic vaší školy
Okresní přehlídky: SOČ březen-duben 2019 – termíny a kontakty
Krajské přehlídky SOČ: duben–do 15. května 2019 – termíny a kontakty
Celostátní přehlídka SOČ: 14.-16. června 2019, Mendelovo gymnázium, Opava, Komenského 397/5, 746 01 Opava

Všechna kola jsou otevřena pro veřejnost!

Potřebujete pomoci?

 

Základní informace o soutěži SOČ, formálních náležitostech práce a průběhu obhajob najdete v tzv. brožuře SOČ, kterou pro každý ročník soutěže vydává její garant, Národní institut pro další vzdělávání MŠMT vždy na začátku školního roku. Brožura je zdarma rozesílána do středních škol prostřednictvím krajských koordinátorů SOČ. Pokud se k vám nedostala v tištěné podobě, můžete si ji stáhnout zdarma ve formátu PDF kliknutím na obálku. K dispozici je rovněž plakát SOČ.

publikace

Zejména metodické materiály pro učitele, konzultanty, organizátory a porotce pak najdete v publikaci Přístupy, postupy, praktické rady pro psaní, hodnocení a prezentaci odborných prací SOČ. I u této knihy platí, že pokud ji nemáte k dispozici v papírové podobě, můžete si ji snadno stáhnout zdarma ve formátu PDF tím, že kliknete na její obálku.

Nabídka témat a konzultantů

SOČ spolupracuje s vysokými školami, Akademií věd i průmyslovými podniky. Podívejte se, jaká témata pro SOČkaře tyto instituce vypisují. Pokud pracujete na SOČ z oboru chemie, fyziky, nebo biologie, případně se připravujete na zahraniční soutěž, můžete využít služeb konzultačních středisek.

Pokud chcete spolupracovat s nadanými středoškolskými studenty a nabídnout jim své odborné vedení, kontaktujte prosím nejbližšího krajského koordinátora.

Přihláška pro aktuální 41. ročník SOČ bude otevřena začátkem ledna 2019!

Přihlášku naleznete na adrese www.soc.cz/prihlaska. Pokud si s přihláškou nevíte rady, podívejte se na návod pro soutěžící a návod pro organizátory

Věnujte prosím pozornost Kodexu účastníka SOČ, ve kterém jsou uvedena pravidla pro účast v soutěži. Jeho dodržování stvrzujete podpisem na tištěné přihlášce.

Celostátní přehlídka SOČ – červen 2019

Místo a datum konání: 15.-16. června 2019, Mendelovo gymnázium, Opava, Komenského 397/5, 746 01 Opava
Web hostitelské školy: www.mgo.opava.cz
Program 41. celostátní přehlídky: www.mgo.opava.cz
Výsledky licitace: zde
Informační brožura včetně seznamu porotců: zde

Výsledky 41. ročníku SOČ

Okresní přehlídky: –
Krajské přehlídky: Praha Středočeský Jihočeský Karlovarský Plzeňský Ústecký Vysočina Jihomoravský Královéhradecký Liberecký Moravskoslezský Olomoucký Pardubický Zlínský

Celostátní přehlídka: výsledková listina

Hodnocení celostátní přehlídky SOČ v Opavě  zde

Nejúspěšnější práce jednotlivých ročníků najdete v Archivu SOČ.