Aktuální ročník

Záštitu nad 40. ročníkem převzala prof. RNDr. Eva Zažímalová, CSc., předsedkyně Akademie věd České republiky (záštita ke stažení).

Harmonogram 40. ročníku

Školní přehlídky SOČ: únor–březen 2018 – podle propozic vaší školy
Okresní přehlídky: SOČ březen-duben 2018 – termíny a kontakty
Krajské přehlídky SOČ: duben–do 15. května 2018 – termíny a kontakty
Celostátní přehlídka SOČ: 15.-17. června 2018, Slovanské gymnázium v Olomouci, tř. Jiřího z Poděbrad 13

Všechna kola jsou otevřena pro veřejnost!

Potřebujete pomoci?

Základní informace o soutěži SOČ, formálních náležitostech práce a průběhu obhajob najdete v tzv. brožuře SOČ, kterou pro každý ročník soutěže vydává její garant, Národní institut pro další vzdělávání MŠMT vždy na začátku školního roku. Brožura je zdarma rozesílána do středních škol prostřednictvím krajských koordinátorů SOČ. Pokud se k vám nedostala v tištěné podobě, můžete si ji stáhnout zdarma ve formátu PDF kliknutím na obálku. K dispozici je rovněž plakát SOČ.

publikace

Zejména metodické materiály pro učitele, konzultanty, organizátory a porotce pak najdete v publikaci Přístupy, postupy, praktické rady pro psaní, hodnocení a prezentaci odborných prací SOČ. I u této knihy platí, že pokud ji nemáte k dispozici v papírové podobě, můžete si ji snadno stáhnout zdarma ve formátu PDF tím, že kliknete na její obálku.

Nabídka témat a konzultantů

SOČ spolupracuje s vysokými školami, Akademií věd i průmyslovými podniky. Podívejte se, jaká témata pro SOČkaře tyto instituce vypisují. Pokud pracujete na SOČ z oboru chemie, fyziky, nebo biologie, případně se připravujete na zahraniční soutěž, můžete využít služeb konzultačních středisek.

Pokud chcete spolupracovat s nadanými středoškolskými studenty a nabídnout jim své odborné vedení, kontaktujte prosím nejbližšího krajského koordinátora.

Přihláška pro aktuální 40. ročník SOČ je otevřena!

Přihlášku naleznete na adrese www.soc.cz/prihlaska. Pokud si s přihláškou nevíte rady, podívejte se na návod pro soutěžící a návod pro organizátory

Věnujte prosím pozornost Kodexu účastníka SOČ, ve kterém jsou uvedena pravidla pro účast v soutěži. Jeho dodržování stvrzujete podpisem na tištěné přihlášce.

Celostátní přehlídka SOČ – červen 2018

Místo a datum konání: 15.-17. června 2018, Slovanské gymnázium Olomouc, tř. Jiřího z Poděbrad 13
Web hostitelské školy: http://www.sgo.cz
Program Celostátní přehlídky:
Výsledky licitace:
Informační brožura včetně seznamu porotců:

Výsledky 40. ročníku SOČ

Okresní přehlídky: –
Krajské přehlídky: Praha Středočeský Jihočeský Karlovarský Plzeňský Ústecký Vysočina Jihomoravský Královéhradecký Liberecký Moravskoslezský Olomoucký Pardubický Zlínský

Celostátní přehlídka: –
Hodnocení loňského ročníku: zde

Nejúspěšnější práce jednotlivých ročníků najdete v Archivu SOČ.