Spustili jsme nový web www.soc.cz

Středoškolská odborná činnost má nové webové stránky. Při návrhu byl kladen důraz na novou přehlednou strukturu, inovaci všech informací a možnost prohlížení na mobilních zařízeních.

11. listopadu 2016 v 9.15 jsme oficiálně spustili novou verzi webových stránek www.soc.cz. Původní web sloužil SOČce sice dobře, ale již příliš dlouho. Pod nánosem nových a nových informací se postupně stával nepřehledným a v posledním období čelil značné kritice soutěžících. Při prvních úvahách o novém webu jsme proto zamítli možnost mírně upravit web stávající a rozhodli jsme se začít znovu na zelené louce.

uplne-puvodni-web-1

Do tvorby nového webu se zapojilo devět statečných členů Ústřední komise. Návrhy připomínkovali studenti – bývalí účastníci SOČ nebo absolventi akcí SNPTM. Po několika měsících přemýšlení, navrhování, zamítání, schvalování, připomínkování a přepisování jsme dospěli k první verzi finální struktury webu. Web tehdy vypadal zhruba takto.

puvodni-navrh-webu

V dalším kole se rozjela práce na grafické podobě webu, jejíž výsledek můžete dnes vidět sami. Přitom ani původní „obsahový tým“ nezahálel. Stále bylo potřeba doplnit řadu textů, připravit šablonu práce, po které soutěžící již léta volají, aktualizovat informace, doplňovat dílčí části struktury.

Ve třetím kroku pak následovalo urputné ladění všech nedostatků jak v obsahu, tak v grafice a programátorské části webu. To byste neřekli, jak různě se může jeden web chovat na různých typech mobilů nebo tabletů.

Nyní tedy předkládáme novou verzi webu veřejnosti a přejeme mu do života  mnoho úspěchů.

Titulky

Programování – Tomáš Doseděl
Grafika – David Duong
Režie, produkce – Oldřich Pytela
Dílčí texty, komentáře (v abecedním pořadí) – Filip Bureš, Zdeněk Drvota, Mirka Fatková, Jakub Fischer, Jitka Macháčková, Jana Ševcová, Milan Škrabal