Ocenění úspěšných účastníků mezinárodních olympiád a dalších soutěží

Čeští středoškoláci uspěli v globální konkurenci bezmála 4,5 tisíce účastníků. „V letošním roce jsme měli v mezinárodních soutěžích opravdu silné zastoupení. Probojovat se do předmětové olympiády na světové úrovni je velmi náročné. Naši středoškoláci dokázali uspět i v porovnání se studenty z Číny, Jižní Koreje, států západní Evropy, USA, Kanady, ale i dalších zemí a získali 18 zlatých, 23 stříbrných, 28 bronzových medailí, 3 zvláštní ceny a 7 čestných uznání. Zaslouží si naše uznání a obdiv,“ řekla ředitelka Národního institutu pro další vzdělávání Helena Plitzová na setkání účastníků mezinárodních soutěží se zástupci ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Studenti, kteří Českou republiku letos úspěšně reprezentovali v předmětových olympiádách v Evropě, Asii a Americe získali ocenění z rukou náměstka pro řízení sekce sportu a mládeže MŠMT Karla Kováře. Mezinárodních soutěží se zúčastnilo 80 středoškoláků, ocenění získalo 79 z nich.

Mezi účastníky nechyběli ani reprezentanti Středoškolské odborné činnosti. Více informací na http://www.msmt.cz/ministerstvo/novinar/namestek-kovar-oceni-uspesne-stredoskolske-studenty