Hlavní stránka Fóra Obhajoby 2021 – Královéhradecký kraj 43 – kraj KHK – obor 18 Odpověď na téma: 43 – kraj KHK – obor 18

#27272
Tomáš Weiss
Host

Continental Showroom Platform
Tomáš Weiss

Děkuji za otázky.

1. odpověď – 3D model auta je jediný, který byl vytvořen třetí stranou a je zakoupený firmou Continental. Detailní modely produktů byly vytvořeny zaměstnanci firmy Continental. Byly zatím použity převedené CAD modely využívané firmou přímo, ale pracuji teď hluboce s R&D týmem firmy pro optimalizaci a přemodelování modelů pro lepší využití v realtime aplikaci, což nám umožní je využít na další pokročilejší ukázky v aplikaci, například animaci.
Všechny ostatní modely byly vytvořené mnou. To znamená úvodní místnost samotná, rámečky obrázků, světla, zábradlí, planeta, monitor. Dále všechny modely v Showroomu, což zahrnuje celou halu a její dekorace, prezentační stoly, recepce, stánky s televizemi, zdi, světla a další. Toto vše jsem modeloval, texturoval, optimalizoval a osvětloval sám. Takže kromě auta a produktů je vše navrhnuto a vytvořenou mnou na míru a požadavky firmy.

2. odpověď – Aplikace je primárně dělaná pro virtuální realitu, na to je kladen velký důraz. Je nemožné ve videu nebo textu popsat zážitek, když si člověk tyto prostory může projít vlastníma očima ve 3D. To je bohužel zážitek, který lze přenést jen přímo v brýlích pro virtuální realitu. Každý, kdo aplikaci zkoušel přímo, to potvrdil. Měli jsme interní diskuze o případné adaptaci aplikace pro běžné monitory a klávesnici+myš, ale zatím je to čistá teorie a není to prioritou. Aplikace v tu chvíli ztrácí velkou část kouzla, protože ani prostory ani produkty uživatel neuvidí ve 3D a nebude se na ně moct podívat vlastní hlavou ze všech úhlů. Ale je možné, že k tomu dospějeme, pro zpřístupnění většímu počtu zájemců. Unity má podporu pro webové 3D aplikace, takže čistě teoreticky by aplikace jednou mohla být bez stažení dostupná na stránkách Continental, ale nemyslím si, že k tomu dojde, protože to není teď v zájmu firmy ani vyšších nadřízených. Aplikace je koncipována pro VR se stále vyšším počtem mechanik a interakcí tvořených pro VR ruce.