Hlavní stránka Fóra Forum pro soutěžící SOČ 42. celostátní přehlídka ONLINE 42. CP SOČ online – obor 10 elektrotechnika, elektronika a telekomunikace Odpověď na téma: 42. CP SOČ online – obor 10 elektrotechnika, elektronika a telekomunikace

#24601
Kamil Javor
Host

Tvarovací linka s dávkováním náplně
Dobrý den,
prvně se omlouvám za pozdní odpověď protože nedošlo k aktualizaci fóra asi z důvodu přetížení.
1) Dané PLC je Siemens LOGO! 8. Programovací rozhraní je LOGO Soft Comfort, což je originální software společnosti Siemens. V programu se dá však přepínat mezi LAD (ladder diagram) a FBD (function block diagram), ale nám se osvědčila více varianta FBD z důvodu přehlednosti. O jiných programovacích možnostech nevím.
2) Linku je nutno zásobovat plechy s výrobky a při nedodání plechu se pás po určité době zastaví ve výchozí pozici. Indikaci množství zásobníku náplně hodláme doplnit do budoucna.
3) Ano, PLC LOGO! podporuje komunikaci s internetem a taktéž plánujeme např. počet kusů zobrazovat na webovém serveru nebo popřípadě ukládat do MES systému (informační systém o stavu výroby). Dále je také možnost data uložit na SD kartu přímo PLC a poté exportovat.
4) Linku jsme sestavovali s tím, že ušetří 4 pracovníky, ale i přesto jsou nutní další 3 pracovníci z důvodu zásobování plechů a jejich odnímání popř.aplikace drobenky. Linka se tak stává kolaborativním robotem, který je poloautomatizovaný.