Hlavní stránka Fóra Forum pro soutěžící SOČ 42. celostátní přehlídka ONLINE 42. CP SOČ online – obor 10 elektrotechnika, elektronika a telekomunikace Odpověď na téma: 42. CP SOČ online – obor 10 elektrotechnika, elektronika a telekomunikace

#24371
Daniel Geržičák
Host

1) Snažili jsme se práci zaměřit primárně na obor telekomunikace,
tudíž hlavní přínos by měl být jednak v teoretickém průzkumu,
který položil základ naší práce a poté jednotlivých měřeních, které teoretický průzkum podložili.
U praktické části jsme se nechtěli zdržovat návrhem nové desky a tím, že jsme měli možnost,
tak jsme použili již navrženou, kterou jsme prošli, prozkoumali návrh, ale nic jsme na ni neměnili. Poté jsme vyšli ze základů již existujícího kódu,
který jsme ale kromě použitých knihoven celý přepsali.

2) Toto konkrétní zařízení slouží k lehce odlišnému účelu, než tradiční LPWAN zařízení – měření a přenos dat probíhají pouze na manuální vyžádání obsluhy, dálkové aktivování v zařízení zabudováno není, nevidíme důvod k jeho aplikaci.

3) Těchto 10 sekund bylo stanoveno ne z důvodu odečtu vodovodů, ale například pro aplikaci ve smartgrid infrastruktuře, kde toto hledisko je nutné. Kdybychom chtěli zůstat u vody, mohli bychom například zmínit kontrolu stavu vodovodního potrubí, kdy bychom případný únik vody potřebovali vědět opravdu v rámci sekund.

4) Integrace této antény i s nutností zmíněného obvodu nám nepřišla překážkou pro využití této součástky, leč máte pravdu, že by se dal najít jednodušeji aplikovatelný komponent.