Hlavní stránka Fóra Forum pro soutěžící SOČ 42. celostátní přehlídka ONLINE 42. CP SOČ online – obor 02 fyzika Odpověď na téma: 42. CP SOČ online – obor 02 fyzika

#24334
Marco Souza de Joode
Host

Práce je založena na parametru psí, který v práci definujete. To je váš „Objev“ nebo tato definice pochází od někoho jiného? Proč je tento parametr pro vaše potřeby lepší než jiné možné přístupy?

— pokračování —

Vím, že toto je poměrně netradiční přístup řešení problémů pro středoškolskou odbornou činnost. Kdyby v současné době existovala nějaká konvence pro parametrizaci tohoto problému, žádná nová veličina by zaváděna nebyla. Nicméně z mojí práce je vidět, že takováto veličina je užitečná.

Vůbec bych se nebránil tomu, kdyby se v oboru začala používat nějaká podobná veličina s trochu jinou definicí – například nějakým statistickým způsobem, nebo jiným. Věřím, že je spousta způsobů, jak k úloze přistoupit.

Možná používat statistický přístup je možná zbytečné „dělo na vrabce,“ protože vidíte, že úloha je omezena na nějakou diskrétní množinu bodů – tedy, nějakou elipsu, reps. kružnici.

Nicméně věřím, že touto prací alespoň trochu přispívám oboru inverzních metod v astronomii, i když chápu, že to není žádný velký skok 🙂 Ale moje práce obsahuje nějaké nové výsledky – například ta část, kde zobrazuji závislost rozložení nejistot na histogramu na Psí.

Na nějaké techničtější otázky zodpovídám na SOČ fóru Prahy – fyzika, a pochopitelně v textu práce.
Celkově diskuze na fóru Prahy byla velmi zajímavá a velmi doporučuji se na na ní podívat.

Inverzní metoda jako taková je etablovaná a přináší nesmírně zajímavé výsledky, je podporou vesmírných misí a podobně.

Pro nezasvěcené čtenáře fóra, celý text práce lze najít na https://drive.google.com/file/d/19u_gdSbWV1y13JNXuElkUtGFc_e_X-yd/view?usp=sharing

A video prezentaci na
href=“https://www.youtube.com/watch?v=i9UBb_qTy_s“ target=“_blank“>https://www.youtube.com/watch?v=i9UBb_qTy_s.