Hlavní stránka Fóra Forum pro soutěžící SOČ 42. celostátní přehlídka ONLINE 42. CP SOČ online – obor 18 informatika Odpověď na téma: 42. CP SOČ online – obor 18 informatika

#24325
Matěj Růža
Host

1. Nad rozšířením hry režimem pro více hráčů jsem zatím neuvažoval a nejsem si plně vědom, jak náročná je implementace tohoto režimu v rámci Unity. Spíše než tomuto režimu bych se raději věnoval rozšiřování a vylepšování stávajících funkcí, které se ve hře nachází a případně přidával mechaniky, týkající se režimu pro jednoho hráče.

2. Model letadla je již ze softwaru Blender vytvořen z částí, aby bylo možné jednotlivé části ničit/poškozovat. Uvažoval jsem a stále tedy uvažuji, nad přidáním rozeznávání částí, které byly zasaženy a následné ovlivnění vlastností letadla dle těchto zásahů (únik paliva, konstantní táhnutí letounu na určitou stranu). V momentální verzi hry jsou nepřátelé však vzhledem k jejich nepříliš přesné mušce nastaveni tak, aby byli schopni hráče sestřelit krátkou dávkou (hráč jim tak nesmí dát šanci se dostat do palebné pozice). Implementace v aktuální situaci tedy nemá smysl bez přepracování síly nepřátel. Co se týká obtížností – preferoval bych postup, který jste již v otázce naznačili, tudíž obtížnosti nastavováním velkých a malých atributů u poškození a jiných vlastností letounu a nepřátel bych raději nahradil komplexnějším ovládáním nebo modelem poškození, který by hráči hru ztěžoval.

Děkuji Vám za dotazy a přeji hezký zbytek dne.