Hlavní stránka Fóra Forum pro soutěžící SOČ 42. celostátní přehlídka ONLINE 42. CP SOČ online – obor 15 teorie kultury, umění a umělecké tvorby Odpověď na téma: 42. CP SOČ online – obor 15 teorie kultury, umění a umělecké tvorby

Lukáš Ulma
Host

Dobrý den,
děkuji za zaslané otázky k práci. Přiznám se, že o vědecké kariéře jsem zatím nepřemýšlel, nicméně bádání a historie jako taková mě opravdu baví, tak k tomu třeba ještě dospěji. V současné době dokáži vědecky pracovat v českém a anglickém jazyce a také trochu v jazyce německém. S latinou (která se především ve starších textech často používala) bohužel nemám žádnou zkušenost, a tak jsem si i pro tuto práci nechal překládat některé texty od překladatele.
Co se týče změny zasvěcení kostela, tu mám v práci také uvedenou (str. 17, poznámka pod čarou 10). Původně (ve 14. století) šlo o kostel Zvěstování Bl. Panny Marie (podle latinské listiny Jan Karla Rohna z roku 1775), pak právě podle Antonína Podlahy o kostel Narození Panny Marie a nakonec šlo prokazatelně od poloviny 19. století, tedy ještě u starého kostela, o patrocinium Nanebevzetí Panny Marie.
S pozdravem a přáním hezkého dne
Lukáš Ulma