Hlavní stránka Fóra Forum pro soutěžící SOČ 42. celostátní přehlídka ONLINE 42. CP SOČ online – obor 07 zemědělství, potravinářství, … Odpověď na téma: 42. CP SOČ online – obor 07 zemědělství, potravinářství, …

#24290
Jan Gajdošík
Host

Dobrý den, děkuji za dotazy k práci Analýza jedlého hmyzu

1. Pojem „potravina nového typu“ znamená, že se potravina nekonzumovala před rokem 1997 (není doložena její historie). Co se týče jedlého hmyzu ten se na základě literárních pramenů konzumoval (kuchařka Ondráčková okolo roku 1930), a pak se dlouho jedlý hmyz nekonzumoval, a proto se může označit jako „nová potravina“.
2. Stravitelnost organické hmoty jsem stanovil na základě metodiky uvedené v práci. Principem stanovení stravitelnosti je působení enzymů (pepsin a pankreatin) v inkubátoru Daisy – simuluje trávení tenkého střeva, po dobu, kterou by hmota strávila během jejich působení v trávicím traktu. Tím je simulováno zejména působení enzymů v tenkém střevě. Předtím ale byla provedena simulace žaludečního trávení pomocí HCl. Po simulaci trávení byla provedena mineralizace. Obsah popelovin byl odečten od hmotnosti vzorku po inkubaci a vysušení. Stravitelnost organické hmoty byla „laicky řečeno“ vypočtena odečtením toho jsme měli na začátku od toho co jsme měli na konci.
3. Ze zkušeností při degustaci byli muži otevřenější k této formě stravy než ženy, které spíše preferovali neviditelnou formu. Mezi další faktory k ovlivnění vztahu spotřebitelů je propagace, informace o pozitivech a negativech, forma nabídky, trendy v gastronomii a cena výrobků + faktory uvedené v práci. (chuť a vzhled)