Hlavní stránka Fóra Forum pro soutěžící SOČ 42. celostátní přehlídka ONLINE 42. CP SOČ online – obor 04 biologie Odpověď na téma: 42. CP SOČ online – obor 04 biologie

#24267
Jaroslav Pánek
Host

1.V období přepeřování se dravci ukládají do přepořovacích komor a v klidu bez denního vícvik se nechají přepeřit. V toto období mají kvůli růstu opeření zvýšený příjem z důvodu dostatku potřebných látek pro vytvoření kvalitních per. Fakt že se s dravci v toto období nepracuje podpořuje i to že dravci nemají některá péra chybý a to snižuje jeho obratnost.

2. Hlavním rozdílem je již stavba těla. Jestřábovití mají kratší křídla, a delší rýd. To jim dovoluje mít velkou akceleraci a obratnost v porostech nebo nízko nad zemí. Sokolovití mají naopak kratší rýd a dlouhá křídla, která jim dovolují dlouho kroužit a a ve volném prostoru dosáhnout vysoké rychlosti.

3. Velikost může už u mláďat ovlivňovat pohlaví, kdy samice je zpravidla větší. Dalším aspektem je pořadí narození. Mláďata co se narodí dřív mají tendenci utlačovat ostatní. Dále pak genetika.