Hlavní stránka Fóra Forum pro soutěžící SOČ 42. celostátní přehlídka ONLINE 42. CP SOČ online – obor 14 pedagogika, psychologie, sociologie a problematika Odpověď na téma: 42. CP SOČ online – obor 14 pedagogika, psychologie, sociologie a problematika

#24263
Marek Peřina
Host

1. Samozřejmě, třídu bychom rozdělili na dvě skupiny a ty pak dále na družstva po 3-4 žácích.
2. Teoretické informace jsme čerpali z literatury uvedené v práci, str. 17. Teorii kolem deskových her jsme konzultovali se spolužákem Jirkou a zároveň člověkem, který se dlouhou dobu hrám věnuje a některé hraje i závodně. Otázky do hry jsou z naší hlavy, jejich znění jsme konzultovali s našimi profesory.
3. Nečerpali jsme z žádné konkrétní hry. Vycházeli jsme z her, které známe a hrajeme. Naši vizi a pravidla hry jsme poté konzultovali opět s Jirkou.
4. Hru jsme zkoušeli na svých kamarádech a na spolužácích z prvních ročníků. Hra měla úspěch, ověřili jsme, že pravidla jsou psána jednoduše a že se hra stihne během jedné vyučovací hodiny.
5. Ve hře jsou otázky obojího typu. Některé jsou na zopakování znalostí z biologie a přírodopisu a některé jsou na získání nových znalostí. K efektivnějšímu využití hry může učitel použít otázky i jako zpětnou vazbu, co se děti naučili.
Některé otázky jsou zodpovězené ve videu, které jsme bohužel odevzdali pozdě, tudíž jste jej neobdrželi. Posíláme odkaz, pokud byste se chtěli na video podívat.
https://www.youtube.com/watch?v=5aPOKEGpK0o&feature=youtu.be