Hlavní stránka Fóra Forum pro soutěžící SOČ 42. celostátní přehlídka ONLINE 42. CP SOČ online – obor 07 zemědělství, potravinářství, … Odpověď na téma: 42. CP SOČ online – obor 07 zemědělství, potravinářství, …

#24256
Michaela Korseltová
Host

Dotaz 1: Pseudocerálie jsou zrna, která se dají využít stejným/podobným způsobem jako obiloviny (pšenice, rýže,…), ale řadí se do jiné skupiny a to z toho důvodu, že mají vyšší obsah vitamínů a minerálních látek. Také mají oproti obilovinám vyšší nutriční hodnotu. Mezi pseudocerálie se řadí např. pohanka, bulgur, špalda. Některé pseudocerálie lze zařadit do bezlepkového jídelníčku. Já osobně je však nepoužívám, kvůli špatným zkušenostem při vaření a z důvodu chuti (doma nám potraviny z pohankové mouky nechutnají).

Dotaz 2: Ke koagulopatii dochází především díky nedostatku vitamínu K. Ten se nachází v zelené a listové zelenině (avokádo, brokolice, kapusta, zelí, …)

Dotaz 3: „Bez lepku“ jsou označeny potraviny, které mají maximální obsah lepku menší než 20 mg/kg. „Velmi nízký obsah lepku“ má maximální obsah lepku do 100 mg/kg. Je potřeba tyto dvě věci rozlišovat, protože různí lidé mají odlišnou toleranci vůči lepku. Může se tak stát, že někdo s vysokou intolerancí na lepek si tedy nemůže dovolit konzumovat potraviny ani s velmi nízkým obsahem lepku.