Hlavní stránka Fóra Forum pro soutěžící SOČ 42. celostátní přehlídka ONLINE 42. CP SOČ online – obor 13 ekonomika a řízení Odpověď na téma: 42. CP SOČ online – obor 13 ekonomika a řízení

#24219
Zora Vazačová
Host

Josef Tatíček
CMGaSOŠPg Brno
Autoškola s elektromobilem – ELVE DS
https://www.youtube.com/watch?v=hEFKCe21LJY&feature=youtu.be

1) Pravidla silničního provozu jsou shodná pro oba typy automobilů. Řešíte ekonomickou efektivnost pro majitele autoškoly. Jak vnímají účastníci výuky v autoškole odlišnost obsluhy elektromobilu a klasického automobilu.
2) Je možné brát investici do elektromobilu v autoškole spíše jako marketingový tah nebo je to spíše otázka výuky na nových technologiích? Co podle autora převyšuje?
3) Jaká je právní úprava v ČR? Je možné získat řidičský průkaz skupiny B v autoškole čistě výukou na elektromobilu?
4) Jaké výzvy přinese rozmach HEVs pro městskou infrastrukturu? Jak se bude muset změnit „české sídliště“, aby bylo rozšíření HEVs vůbec možné?
5) V prezentaci zmiňujete německou studii Evaluierung der „eDriverLicence.“ Jedná se o následující dokument? https://www.daimler.com/dokumente/nachhaltigkeit/sonstiges/studie-edriverlicence.pdf Pokud ano, argumentujte reliabilitu dané studie, jejíž provedení bylo dosaženo za (nejen) finančního přispění automobilky Daimler. Pokud jste měl na mysli jinou práci, pak komisi zajímá totéž – reliabilita dané studie.
6) Při citaci německé studie zmiňujete, že ve voze poháněném elektřinou, je při výuce autoškoly „lepší atmosféra.“ Jak je možné toto konstatování kvantifikovat?