Hlavní stránka Fóra Forum pro soutěžící SOČ 42. celostátní přehlídka ONLINE 42. CP SOČ online – obor 12 tvorba učebních pomůcek, didaktická technologie Odpověď na téma: 42. CP SOČ online – obor 12 tvorba učebních pomůcek, didaktická technologie

#24204
David Brabec
Host

1) Teoreticky není maximální délka lana omezená, ale v praxi se objevují různá úskalí, která tuto maximální délku omezují. Například s větší délkou lana se mnohonásobně zvyšuje čas, po který se lano musí stáčet, také se objevuje v laně více defektů. Prakticky je tedy maximální délka lana kvůli těmto a mnoha dalším ohledům omezená na přibližně 8-10 metrů v závislosti na materiálu.
2) Tyto svěrky jsem používal při testování prototypů stroje, ovšem již od začátku jsem chtěl využít řešení, které by bylo přímo uzpůsobené pro potřeby učební pomůcky. Použití svěrky by pro mě bylo až příliš veliké zjednodušení práce a z dlouhodobého hlediska bych s tímto řešením nebyl spokojený.