Hlavní stránka Fóra Forum pro soutěžící SOČ 42. celostátní přehlídka ONLINE 42. CP SOČ online – obor 18 informatika Odpověď na téma: 42. CP SOČ online – obor 18 informatika

Matěj Brožek
Host

Dobrý den, děkuji za dotazy.

1. Popiste jakym zpusobem probiha reseni hlasenych incidentu, napriklad pokud nekdo porusi autorska prava, nebo zverejni zakonem zakazany obsah?

Vzhledem k privátnosti sítě je toto velmi obtížné řešit. Na všech ostatních sociálních sítích je pro takový případ určen speciální tým, který manuálně posuzuje většinou nahlášených příspěvků, popř. je na stránce přítomen strojově učený program, jenž automaticky označuje obsah porušující autorská práva.
Oboje možnosti jsou pro mne zatím nemožné. Otázka je, dá-li se tomu vůbec zabránit. Pokud si, obdobně jako moji stránku, založím na vlastní doméně vlastní WordPress stránku pod přihlášením, taky na ní můžu vkládat potencionálně nevhodný obsah, bez zásahu vnější.
Pro tento případ mě tedy napadlo jediné řešení – udělat na každé iteraci sítě roli správce – uživatele, který stránku založil a vlastní danou doménu. Tomu se potom budou nahlašovat nevhodné příspěvky a on bude mít právo je smazat či potrestat dané uživatele. Takový systém bych chtěl do budoucna implementovat, obecně si pohrávám s myšlenkou uživatelských rolí.

2. Kdo jsou potenciální zákazníci pro použití Vaší sítě?

Jako své potencionální zakázniky vidím užší okruhy lidí. V mém případě se jedná o rodiny, sdílející si mezi sebou privátní obsah. Další skupinou by například mohla být bývalá třída základní/střední/vyské školy, podobně jako již bývalá služba „Spolužáci.cz“. Napadají mě též různé spolky, zájmové skupiny či kroužky. Čili v souhrnu nějaká uzavřená skupina lidí.