Hlavní stránka Fóra Forum pro soutěžící SOČ 42. celostátní přehlídka ONLINE 42. CP SOČ online – obor 10 elektrotechnika, elektronika a telekomunikace Odpověď na téma: 42. CP SOČ online – obor 10 elektrotechnika, elektronika a telekomunikace

#24134
tomas
Správce

1. Jaký je hlavní hodinový kmitočet a jak jste řešil dynamický návrh (nastavení time constraints, analýza kritických cest)?
2. Když srovnáte návrh ve VHDL s jinými způsoby programování, které jste mohl zvolit, jak složité by bylo udělat ve hře nějakou úpravu nebo opravit chybu v návrhu?
3. Popište, jakým způsobem byste modifikoval stavový automat pro ovládání pohybu duchů tak, aby se duch s 50% pravděpodobností vydal směrem k Tux-manovi. Jak byste určoval relativní pozici Tux-mana vůči duchovi?
4. Bylo by mmožné upravit stávající návrh pro výstup na HDMI namísto VGA? Co by k tomu bylo zapotřebí?
5. Tato hra je jako stvořená pro implementaci na mikrokontroleru s externím VGA řadičem. Při vývoji aplikací pro FPGA, které obsahují mnoho vnořených podmínek, může při neopatrnosti programátora dojít k nepředvídatelnému chování, kde se příčina hledá velmi těžko. Měl jste během vývoje s tímto problém? Pokud ano, jak jste ho řešil?