Hlavní stránka Fóra Forum pro soutěžící SOČ 42. celostátní přehlídka ONLINE 42. CP SOČ online – obor 10 elektrotechnika, elektronika a telekomunikace Odpověď na téma: 42. CP SOČ online – obor 10 elektrotechnika, elektronika a telekomunikace

#24090
tomas
Správce

1) Proč jste zvolil zrovna tento mikrokontroler? Na trhu existují mikrokontrolery, které obsahují veškeré periferie, které Vaše zařízení potřebuje (ADC, EEPROM, UART).
2) Jak byste referenční napětí pro AD převodník vytvořil, pokud by zařízení bylo využíváno v širším rozsahu teplot (např. v našem klimatu od -10°C do +30°C) a ukázalo by se, že teplotní závislost trimrů výrazným způsobem ovlivňuje referenční napětí a tedy přesnost měření?
3) Převod signálu z čidla z proudové smyčky na napětí je realizován pomozí rezistoru 150 Ohm. Jaká je teplotní závislost tohoto rezistoru a jak ovlivňuje převod proud / napětí?
4) Jakým způsobem byste realizoval akční člen v případě rozšíření Vašeho systému o regulaci teploty při využití v udírně?
5) Proč byla zvoleno měření teploty po 1 s, ale ukládání teploty po 1 min? Má to nějaký smysl, počítají se např. klouzavé průměry?