Hlavní stránka Fóra Forum pro soutěžící SOČ 42. celostátní přehlídka ONLINE 42. CP SOČ online – obor 01 matematika a statistika Odpověď na téma: 42. CP SOČ online – obor 01 matematika a statistika

#24000
Karel Hron
Host

Práce č. 5
Strategie v hazardní karetní hře Blackjack s využitím počítačové simulace
Tomáš Děd
https://youtu.be/XQ9Z-urXvgc

Otázky poroty:
1) str. 17: „Vzhledem k podkladům z teoretické části můžeme pravděpodobnost výhry hráče označit za spojitou náhodnou veličinu, kterou budeme charakterizovat funkcí hustoty pravděpodobnosti náhodné veličiny. Z této charakteristiky vyplývá, že každý náš cyklus a ve výsledku každý náš hráč bude mít určitou střední hodnotu, kolem níž se bude poměr jeho výher pohybovat a k níž se bude limitně přibližovat se zvyšujícím se počtem her v rámci jednoho cyklu.“ Z toho, co píšete, vyplývá, že hodnotou (realizací) náhodné veličiny je samotná pravděpodobnost. Je tomu skutečně tak? Srovnejte i s tím, co následně píšete o střední hodnotě a čemu se rovnají hodnoty E v tabulce 3.
2) Jaké další systémy počítání kromě prezentovaného HIGH-LOW se používají? Jaký vliv by mělo rozšíření hodnot z -1,0,1 např. na -2,-1,0,1,2?
3) Dokázal byste podepřít nějakou teoretickou úvahou, proč vyšla hustota na obr. 11 (str. 25) jako hustota normálního rozdělení?
4) Co bylo motivem pro napsání práce? Věnujete se podobným hrám v osobním životě?