Hlavní stránka Fóra Forum pro soutěžící SOČ Obhajoby – Královéhradecký 42 – kraj KHK – obory 11, 15 Odpověď na téma: 42 – kraj KHK – obory 11, 15

Vendula Bartáková
Host

Odpověď k otázce č.1: Řešila jsem celý byt tak, že jsem se snažila orientovat místnosti v kterých je uvažováno se spaním, na opačnou stranu od rušné komunikace, která sousedí se severní částí. Obdobně je to řešené i u ostatních pater. Vhodně jsou využity tedy i stoupačky vody a kanalizace. Když jsem se rozhodla umístit místnosti ložnice a dětského pokoje do klidnější části, připadalo mi vhodnější umístit přístup raději z ložnice rodičů, než z dětského pokoje z důvodu bezpečnosti. A jelikož se jedná o terasu určenou jen pro tento byt, nepřijde mi přístup z ložnice nevhodný. Rodina která bude byt užívat si může ložnici dispozičně uspořádat tak, aby přístup na terasu nenarušoval soukromí (například pomocí paravanu, nebo nebes nad postelí apod.). Chápu že z obývací části by byl přístup na terasu také vhodný, ale v mém případě mi přijde toto řešení v pořádku i k využití v podvečerních hodinách, kdy už rodina využívá tyto místnosti v klidné části a kdy už není ve městě tolik hluku.
Odpověď k otázce č.2: Tento problém by se dal vyřešit vytvořením další místnosti v 1.NP (zarovnala bych výklenek před vstupem do schodišťové haly z místa pro stání pro auta, jelikož je toto místo dosud nevyužité). Pokud by vlastníci bytů chtěli využít celou plochu nově vytvořené místnosti, bylo by nutné zrušit přístup k stání pro auta. Jinak by se musel oddělit příčkou, kvůli zabezpečení sportovního vybavení, což by znamenalo zmenšení prostoru. Druhou variantou by bylo vytvořit další místnost vedle technické místnosti, tím trochu zmenšit prostor pro komerční účely, která mi ale přijde dostatečně velká, takže by to nemusel být problém.