Hlavní stránka Fóra Forum pro soutěžící SOČ Obhajoby – Moravskoslezský Porota C : chemie – zdravotnictví Odpověď na téma: Porota C : chemie – zdravotnictví

#23109
Alice Školoudíková
Host

Co vás vedlo k těmto statickým průzkumům v oblasti zdravotnictví? A jste zvolili proč právě toto téma?
Oba bychom se v budoucnu v našich oborech rádi věnovali vědecké činnosti. Poprvé jsme se setkali se statickými průzkumy ve zdravotnictví na přednášce našeho budoucího konzultanta MUDr. Martina Kulihy na naší škole v roce 2018.
Jedním z důvodů proč jsme si zvolili toto téma bylo, že pan doktor Kuliha se v té době podílel na studii Antique, ze které jsme poté mohli čerpat. Zaujalo nás, že mozkové cévy, které jsme měřili, nejsou vidět na žádné ze zobrazovacích metod kvůli jejich velikosti. S použitím jiných metod jsme přesto tyto data byli schopni získat.

Jak naložíte se zjištěními, která z vašich analýz vyplývají?
Z dat, které jsme získali vyplynulo, že rizikové faktory poškození malých mozkových cév jsou stejné jako u jako ostatních tepen v těle postižených aterosklerózou a díky tomu se můžeme použít stejná zdravotní doporučení pro širší okruh pacientů. Rádi bychom zvýšili povědomí o rizicích nezdravého životního stylu a jeho možných budoucích dopadech.

Děkujeme za otázky,
Alice Školoudíková, Sammy John Frenn