Hlavní stránka Fóra Forum pro soutěžící SOČ Obhajoby – Vysočina 42 – Kraj Vysočina – obor: 6 Odpověď na téma: 42 – Kraj Vysočina – obor: 6

#22873
Svatava Křížová
Host

Výuka první pomoci v AŠ
1. Z Vaší práce vyplývá, že správný výcvik prví pomoci mezi řidiči by se dal dosáhnout pravidelným absolvováním kurzů první pomoci. Přemýšlel jste, jakým způsobem to administrativně provést? (např. zkrácená platnost ŘP, jejich obnova podmíněná kurzem PP, celé bude ale bohužel znamenat výrazně vyšší administrativní zátěž systému, nebo nějaká centrální databáze přístupná PČR při běžné silniční kontrole?) Nemělo by tedy být i přezkušování řidičských dovedností? Nebo nějakou fakultativní variantu, např. slevu z povinného ručení při platném certifikovaném kurzu PP? Co si o tom myslíte?
2. Neměla by se první pomoc učit mnohem dříve než až v AŠ, např. ZŠ a SŠ? Zajímal jste se, zda to upravuje v ČR např. rámcový vzdělávací program dle MŠMT?
3. Často se setkávám při školeních PP, že si studenti nechtějí vyzkoušet praktické situace. Co je podle Vás příčina?
4. Myslíte si, že vybavení autolékárničky je dostačující nebo máte pocit, že by bylo vhodné do ní ještě něco přidat? Pokud ano, co by to bylo?