Hlavní stránka Fóra Forum pro soutěžící SOČ Obhajoby – Vysočina 42 – Kraj Vysočina – obor: 6 Odpověď na téma: 42 – Kraj Vysočina – obor: 6

#22850
Svatava Křížová
Host

ATB účinky česneku
1. Odrůdy česneku k výzkumu jste si sama vypěstovala? Nebo jaký byl zdroj česneku pro práci? Pokud jste nepěstovala, máte představu v jaké lokalitě se daný česnek pěstoval? Jaká je tam např. kyselost půdy, její složení? Myslíte, že i tyto věci by měly na ATB účinek vliv (tedy stejná odrůda pěstovaná v různých lokalitách by měla různé účinky?). Myslíte, že by měl vliv i např. měsíc výsatby a počasí?
2. Na str. 21 svojí práce zmiňujete antiparazitické působení česneku. Jaké parazity máte na mysli? Jmenujte alespoň 1 zástupce (vzhledem k oboru zdravotnictví prosím o parazity lidské).
3. Myslíte si, že přílišná konzumace česneku může negativně ovlivnit zdravou střevní mikrofloru? Mimojiné je v ní zahrnuta i E. coli, na kterou byly účinky prokázány. To samé i na lactobacily.
4. V populaci se vyskytuje poměrně značné množství bezpříznakových nosičů zlatého stafylokoka v horních dýchacích cestách. Často rezistentní k ATB léčbě, imunologové často přistupují k terapii preparátem Stafyvac, nicméně nevyřeší to nosičství. Nevyřešil by to česnek?