Hlavní stránka Fóra Forum pro soutěžící SOČ Obhajoby – Moravskoslezský Porota H : historie- filozofie Odpověď na téma: Porota H : historie- filozofie

#22780
Kateřina Barcuchová
Host

Název práce: Politika v České republice
Autor: Jiří Adamec
Škola: Gymnázium a Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky, Křižíkova 1258, 744 01 Frenštát pod Radhoštěm
Video: https://www.youtube.com/watch?v=UnCl4jlpOrw&feature=youtu.be

Otázky poroty:
1. Není jasné, z čeho vycházíte. Chybí Vám seznam použitých zdrojů. Ve své soutěžní práci i videu uvádíte, že se jedná o seminární práci. Prostudujte si pravidla SOČ.
Co si myslíte o působení prezidenta Zemana na jednotlivé politické procesy, o kterých se ve své práci zmiňujete?

2. Vzhledem k široce medializovaným kauzám kolem hnutí ANO 2011 a jejího předsedy A. Babiše, proč si myslíte, že se hnutí stále těší takové podpoře mezi voliči a zachovává si v průzkumech výsledky okolo 30 %? Měl by A. Babiš kvůli svým kauzám odstoupit z vrcholné politiky? Myslíte si, že kvůli neústupnosti A. Babiše se v politice vytvoří nebezpečný precedens do budoucna (jiní odstoupili kvůli menším věcem)?

3. Myslíte si, že Česká republika by měla více směřovat k přímé demokracii oproti dosavadní zastupitelské?

4. Pozor, uvádíte svou práci jako seminární práci, chybí Vám Anotace a zazdrojování – nevím u mnoha informací, zda jsou to Vaše myšlenky, Vaše úvahy či odkazy z literatury. Váš výzkum je zajímavý, ale určitě je velmi ovlivněn věkem respondentů – není moc mladých lidí ve věku do 20 let jako je většina Vašich respondentů, kteří by se intenzivně a soustavně zajímali o politiku, a tudíž mohli objektivně a správně zodpovědět na Vaše dotazy. Jste taková výjimka! Jak byste chtěl tuto svou práci dále využít, co s ní dál?