Hlavní stránka Fóra Forum pro soutěžící SOČ Obhajoby – Moravskoslezský Porota G: pedagogika – kultura Odpověď na téma: Porota G: pedagogika – kultura

#22768
Markéta Janíková
Host

Obor č. 14

JULIE JANČÁLKOVÁ – VEGETARIÁNSTVÍ

prezentace:
https://www.youtube.com/watch?v=3GvD1THm3vo&fbclid=IwAR38zO69J2SRS7Nng_8YaAmS1SEZq7fTP2D8WOP31hzYKIJRMhLvZqaA5O8

Zajímavé téma, bohužel práce je zpracována hodně jednostranně, expresivně, v některých úsecích textu až útočně. Neuvádíte zdroje svých tvrzení, nejsou uvedeny zdroje studií, statistik, na které se aut v textu odkazujete.
Praktická část je tvořena dotazníkovým šetřením, chybí hypotézy, popis metodologie.
Bohužel v práci nejdete moc do hloubky, práce zůstala na povrchu, informace nejsou předkládány „vědeckým způsobem“, ale značně emotivně. Podobná vyjádření, že už byste nikdy nesnědla žádnou mrtvolku zvířete do odborné práce opravdu nepatří.
Otázka : Snědli byste svého psa? Není to otázka jen vegetariánství, ale taktéž otázka sociokulturní, je mnoho zemí, kde by bez zaváhání odpověděli ano.

Chválíme za originální, byť opěť značně emotivní, prezentaci.

Otázky:
1. Odkud jste prosím čerpala informace ohledně zdraví a lepší fyzické odolnosti veganů?
2. V blízkém okolí jednoho z porotců mladý člověk zkolaboval při horském výstupu a skončil na dialýze se selháním ledvin. Dle lékařů byl stav kritický právě kvůli tomu, že mladý muž byl vegan. Zmíněný mladý člověk začal jíst znovu maso, protože měl pocit, že extrémně zapomíná, začalo mu to dělat problémy v profesi IT. Četla jste nějakou studii na téma veganství/vegetariánství a problémy s pamětí, popř. jinými kognitivními schopnostmi?
3. Když hovoříme o mase ze stresovaných zvířat z velkochovů plném antibiotik, myslíte, že produkty pro vegany/vegetariány jsou 100% zdravé? Není to v tomto segmentu podnikání stejné jako jinde a důležitý je zisk?
4. Co Vám vegetariánství dalo a vzalo?
5. V práci píšete, že by společnost měla vegetariány více respektovat, respektujete i vy osobně, že někdo může mít jiný názor, jiný styl života?
6. V práci odsuzujete velkochovy pro jejich špatné zacházení se zvířaty, jaký máte ale názor na malé eko a bio farmy?