Hlavní stránka Fóra Forum pro soutěžící SOČ Obhajoby – Středočeský 42-KK Středočeský -obor 5,7,8 Odpověď na téma: 42-KK Středočeský -obor 5,7,8

#22666
Filip Jelínek
Host

Dobrý den,
1. Chlorované uhlovodíky nejsou specificky jenom pesticidy využívané v zemědělství, byly využívané například v barvách či lacích, ale později bylo zjištěno, že jsou toxické. Neonikotinoidy byly převážně využívané v zemědělství, ale kromě toho i jako ochrana vůči kožním parazitům u savců, jelikož toxicita neonikotinoidů na savce je poměrně nízká.
2. Osobně si nemyslím, že by to byl dobrý nápad. Je tu důvod proč pesticidy používáme, a to aby nám úrodu škůdci nezničily. Takže pokud by se najednou přestaly pesticidy využívat došlo by k obrovským ztrátám. Navíc se ještě může vzít ekonomika ze strany prodejců pesticidů, kteří by také měli obrovské ztráty.
3. Mojí nejoblíbenější odpovědí na tuto otázku jsou GMO. Někteří toto kritizují, ale z mého pohledu je tato možnost velmi výhodná. Za prvé díky tomu, že samotné GMO rostliny mají již modifikovanou DNA, aby vydržely vůči škůdcům a nemusejí se tak postřikovat pesticidy. A za druhé v některých zemích může tato alternativa být finančně výhodnější než pesticidy.