Hlavní stránka Fóra Forum pro soutěžící SOČ Obhajoby – Středočeský 42-KK Středočeský -obor 5,7,8 Odpověď na téma: 42-KK Středočeský -obor 5,7,8

#22640
Zdeněk Lipský
Host

Dobrý den, zdravím Tomáše Andackého, který se připojil, a připojuji pro něj otázky, které se točí kolem nákladnosti a ekonomiky provozu, ale nejenom:

1. Myslíte, že užití kontejneru s lisem umístěného přímo v terénu je realistické? Ať tak či onak 90 % odváženého objemu plastů je vždy vzduch? Uvažuje se nějak v tomto směru?
2. Pořizovací cena chytré popelnice 2 miliony Kč je enormně vysoká. Co tvoří hlavní náklady z této ceny?
3. Hlavní výhodou Vašeho řešení je získání informace o naplněnosti „popelnice“, a tím i úspora pro její vyprázdnění oproti každodennímu objíždění „naslepo“. Odpadové hospodářství je však velmi komplexní problematikou. Jaká další opatření mimo popelnic by bylo vhodné zavést, aby bylo celé na komunální úrovni, opravdu „chytré“?
4. V práci hodnotíte výhody a nevýhody a ekonomiku chytrých a standartních popelnic bez čidel. Pochopil jsem, že to je výstup z již zavedeného systému v Prachaticích, jehož pořizovací cena byla velmi vysoká. Jaké jsou odhadnuté náklady na pořízení jednoho Vašeho zařízení?