Hlavní stránka Fóra Forum pro soutěžící SOČ Obhajoby – Pardubický 42. KK SOČ – obor 18 – Informatika Odpověď na téma: 42. KK SOČ – obor 18 – Informatika

#22548
Jan Kollert
Host

Odpověď k otázce 1: Backend, který PIN vygeneruje, ověřuje zda-li se tento nový vygenerovaný PIN nenachází v jiné otevřené (nedokončené) objednávce. To znamená, že pokud nový PIN je již vázán na nějakou objednávku, která je momentálně někde otevřená (nevyzvednutá či nepřipravená), vygeneruje backend nový PIN a znovu provede kontrolu unikátnosti. Co se výdeje týče, tak zákazník může v případě potřeby uvést navíc číslo objednávky, které je stoprocentně unikátní.
Odpověď k otázce 2: Bereme si příklad z podobných systému běžících u nás v republice. Když vezmu v potaz např. Alzu, která provozuje velmi podobný systém, je možné pozorovat poměrně velký zájem. Zároveň se musí zohlednit i fakt, že v dnešní době lidé používají mobilní aplikace víc a víc a to ke všem možným službám či firmám. Společnosti Sázava jde hlavně o snížení průměrné čekací doby na prodejnách a o zkrácení front tvořících se zejména ve velkých městech. Já k tomu dodávám, že některým lidem to umožní navíc jakýsi komfort a možnost pohodlného nákupu z domu, přičemž stačí poté objednávku jen bez problému vyzvednout.