Hlavní stránka Fóra Forum pro soutěžící SOČ Obhajoby – Zlínský 42 – kraj ZL – obory 01, 18 Odpověď na téma: 42 – kraj ZL – obory 01, 18

#22393
Ondřej Budín
Host

Dále aplikace při interní chybě zobrazuje příliš podrobností, které by se neměli zobrazovat, ale zapsat do logu na serveru. Tyto chybové hlášky totiž také dokáží útočníkovi prozradit velice cenné informace.

[errno] => 1064
[sqlstate] => 42000
[error] => You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near “ at line 1

Práce na seznámení s webovými technologiemi (např. PHP, SCSS) je to pěkná, nicméně – v zájmu Hvězdárny Zlín a jejich návštěvníků – důrazně nedoporučuji tuto webovou prezentaci nasazovat do ostrého provozu. Mohu doporučit ošetření všech výpisů proměnných, revidovat práci s hesly a zcela přeprogramovat všechny skripty, které pracují s osobními údaji uživatelů nebo se týkají interní sekce.

Jelikož jde o webovou prezentaci, ve které se zpracovávají osobní údaje, měl by kód revidovat zkušenější programátor, který zná principy fungování webových aplikací a ví, jak se řeší bezpečnost.

A pro další projekt mohu doporučit vyzkoušet nějaký PHP framework včetně šablonovacího systému (skvělé je https://nette.org), který dokáže vyřešit tyto bezpečností záležitosti za programátora.

S pozdravem a přáním pevného zdraví
Ondřej Budín