Hlavní stránka Fóra Forum pro soutěžící SOČ Obhajoby – Zlínský 42 – kraj ZL – obory 02, 10 Odpověď na téma: 42 – kraj ZL – obory 02, 10

#22287
Kamil Javor
Host

Dobrý den,
odpovídám na dotazy pana Koutného a pana Hrdiny.
1) Doba vyskládání vdolečků na PEČÍCÍ PLECH trvá přibližně 70 sekund. Tento čas je dán výkonem předchozí linky a naše linka je naprogramována tak, aby tomuto výkonu stíhala, nýbrž je nutné aby byla zajištěna plynulost výroby. V současné době probíhá skládání vdolečků na plech zatím ručně (robotické ruky nejsou z důvodu dané situace ještě zhotoveny) do formy, která zajistí přesnou polohu. Natočeno nebylo z důvodu toho, že jsme to nepovažovali za přímou součást naší práce, ale zmiňovali jsme to v úvodu dokumentace.
2) Výroba vdolečku ještě před 2 lety probíhala ručně, ale kvůli rostoucí poptávce a mzdových nákladů jsme byli nuceni automatizovat výrobní proces, tudíž plnění a zabalení vdolečků je automatizováno.
3) Konstrukce linky byla navržena výhradně pro produkt „Vlčnovský vdoleček“. Při výměně tvarovacího rámu, který je jednoduše odjímatelný kvůli každodennímu čištění, za jiný např. pro tvarování koláčů, je možno linku plnohodnotně používat. Mimo tvarování polotovarů se linka dá využívat jako drezírovací stroj pro tvorbu piškotů, kokosků a dalších produktů vyrobených z řídkých hmot.
4) Celková cena nákladů linky bez práce (dobrovolná činnost) činí řádově 55.000 Kč, ale kdybychom si linku nechali postavit u profesionální firmy, cena by se pohybovala okolo 800.000 Kč. Tato linka plnohodnotně nahradí 4 pracovnice, a díky rostoucím mzdám je zřejmé, že linka se zaplatí během pár týdnů až měsíců.