Hlavní stránka Fóra Forum pro soutěžící SOČ Obhajoby – Jihočeský 42 – kraj Jihočeský – obor 1, 2 Odpověď na téma: 42 – kraj Jihočeský – obor 1, 2

#21317
Tomáš Děd
Host

Rád bych Vám tímto poděkoval za Vaše dotazy.
1) Po maturitě se chystám věnovat jaderné a částicové fyzice. Ačkoliv se tento obor může na první pohled jevit zcela odlišný od tématu mé práce, jsem přesvědčen, že při jeho studiu budu hojně využívat jak statistické matematiky, tak simulačního programování. Přestože se tedy nebude jednat o hraní karet v kasinu, věřím, že práce mě v tomto ohledu významně posunula.
2) Možné to je, z dostupných pramenů můžeme získat informace o celých týmech, které se dříve věnovaly systematickému procházení kasin a aplikaci této strategie. Důležité však je uvědomit si, že strategie je extrémně náročná na soustředění a perfektní aplikaci i v klidném prostředí, natož pak v kasinu, kde člověk nesmí dát najevo, že tuto techniku aplikuje (kasina mají právo kohokoliv kdykoliv vyhodit). Kromě toho s technikou kasina bojují například přidáním více hracích balíčků, co nejčastějším mícháním karet či sledováním hráčů a jejich chování pomocí bezpečnostních kamer. Hráč tak může být snadno odhalen, pokud si nedá pozor například na pohyb rtů při počítání či pokud obsluha odhalí vzorec v jeho sázení.
3) Přiznám se, že představu o hrách za život nemám a rozhodně je to individuální. Pro představu by však mohl pomoci i průměrný počet odehraných her za hodinu, který se v některých publikacích udává (tento faktor je však pochopitelně dosti proměnlivý v závislosti na kasinu a také na počtu hráčů u stolu). Pro jednoho hráče se tato hodnota pohybuje v řádu stovek her za hodinu. Má práce si však dávala za cíl spíše ukázat výsledky v dlouhodobém hypotetickém horizontu.

Rád zodpovím všechny dodatečné dotazy.