Hlavní stránka Fóra Forum pro soutěžící SOČ Obhajoby – Zlínský 42 – okres Uherské Hradiště – obory 10, 18 Odpověď na téma: 42 – okres Uherské Hradiště – obory 10, 18

#20701
Vít Hausmajer
Host

Odpověď pro porotce: Jaroslav Hodl

a) zda jste ho již prakticky otestoval a případně s jakými výsledky (práci by to určitě obohatilo)

Ano, systém je již otestován a plně funkční, funkčnost byla předvedena na školní akci PRAMAKON. Výsledky byly skvělé, jelikož dochází k přímému zavlažování pomocí kapénkové závlahy došlo k eliminaci výparu z půdy a přímému zavlažování jednotlivých rostlin. Nedochází k zbytečnému přemokřování půdy, rostliny mají ideální podmínky pro růst.

b) většinou různé rostliny požadují různé stupně vlhkosti půdy či periodu zavlažování, zda-li je toto ve Vašem systému nějak možné nastavit (kromě toho, že přepíši kód), případně, jakým způsobem byste to řešil.

Samozřejmě je optimální, aby byly na záhonu nebo v truhlíku rostliny s podobnou potřebou závlahy. Momentálně také pracuji na MENU a tlačítkovém výběru jednotlivých možností pro jednotlivých. Práce se dá rozšířit o několikakanálový releový modul, aby se v případě potřeby zálivky daly ovládat, např. další čerpadla(ne moc efektivní) nebo například elektromagnetické ventily pro jednotlivé okruhy.