Hlavní stránka Fóra Forum pro soutěžící SOČ Obhajoby – Zlínský 42 – okres Uherské Hradiště – obory 13, 17 Odpověď na téma: 42 – okres Uherské Hradiště – obory 13, 17

#20517
Kateřina Trávníčková, Adéla Janoštíková, Tereza Formánková
Host

Odpověď k otázce #20414

Dobrý den, respondenti ZŠ Vracov byli současní žáci 2. stupně. Respondenti OAUH byli též současní žáci školy. Vytvořily jsme 2 dotazníky, které následně putovaly na školy. Zkontaktovaly jsme se s ředitelem MZŠ Vracov a požádaly jsme ho o pomoc s rozesláním našeho dotazníku žákům druhého stupně. Žáků, kteří nám byli ochotni odpovědět na naše dotazníkové šetření, bylo 157. Respondentům OAUH jsme elektronickou formou rozeslaly dotazníkové šetření. Máme přátele či známé skoro ve všech ročnících OAUH, takže jsme je poprosily, aby náš dotazník rozeslali mezi své spolužáky. Respondentů naší školy bylo 398. Ano, získaly jsme větší zkušenosti v komunikaci s veřejností díky komunikaci s ředitelem, učiteli či samotnými žáky, díky kterým jsme byly schopny lépe sestavit SWOT analýzy škol. Myslíme, že je to přínosná zkušenost do budoucna.
Sociální sítě, jako nejzajímavější forma propagace – Doufaly jsme, že pro žáky bude zajímavější například samotná přednáška od žáku středních škol na základních školách, protože ze samotných sociálních sítí se moc informací o škole nedozví. Opak byl ale pravdou, a dnešní teenagery opravdu více zajímají sociální sítě. Tráví zde veškerý svůj volný čas. Proto by se školy na propagaci přes sociální sítě měly více zaměřit.

Děkujeme Vám za dotaz. Věříme, že jsme zodpověděly všechny nejasnosti a přejeme Vám hezký zbytek dne.