Jste zde: Domácí stránka |
SOČ - Středoškolská odborná činnost > Novinky > Známe již vítěze! Výsledky 35. Celostátní přehlídky SOČ.

Známe již vítěze! Výsledky 35. Celostátní přehlídky SOČ.

17.6.2013

Soubor:
vysledkova_listina_2013v2.pdf
Popis:
Výsledky řazené podle oborů
Formát:
pdf
Velikost:
1MB
Soubor:
vysledkova_listina_kraje2013.pdf
Popis:
Výsledky řazené podle krajů
Formát:
pdf
Velikost:
1MB
Obor 01
Obor 01
Obor 02
Obor 02
Obor 03
Obor 03
Obor 04
Obor 04
Obor 05
Obor 05
Obor 06
Obor 06
Obor 08
Obor 08
Obor 09
Obor 09
Obor 10
Obor 11
Obor 13
Obor 14
Obor 15
Obor 16
Obor 17
Obor 18
Závěrečné vyhodnocení
Předávání štafety
Obor 07
Obor 12

V neděli 16. června byly slavnostně vyhlášeny výsledky 35. ročníku Středoškolské odborné činnosti a předány ceny autorům nejlepších odborných prací v Rotundě brněnského výstaviště. Téměř 300 soutěžících přijelo do Brna obhajovat své projekty v 18 soutěžních oborech, které zahrnují všechny vědní oblasti – přírodovědné, technické a humanitní. Porotci z vysokých a středních škol, pracovišť akademie věd a z praxe, kterých bylo téměř 90, se již dva týdny před zahájením přehlídky seznamovali s pracemi v elektronické databázi. V Brně měli ještě čas v rámci příslušné poroty nad pracemi diskutovat a pak už nastal den obhajob. Studenti představovali své projekty, odpovídali na otázky poroty a také na otázky z auditoria. Obhajoby byly zakončené besedou, která je příležitostí dozvědět se, jak soutěžící hodnotili obhajoby, co se jim na soutěži líbilo, k čemu mají připomínky. Soutěžní den byl stejně jako loni doplněn o prezentace projektů na posterech, která měla sloužit především většímu otevření soutěže veřejnosti, ale uvítali ji i soutěžící, kteří v průběhu vlastních obhajob neměli možnost si poslechnout prezentace z jiných oborů. A tak se aula a foyer Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity, kde se soutěž konala, změnily ve  výstavní prostor plný zajímavých projektů.

Celkově se letošního ročníku soutěže, přestože klesá počet žáků středních škol, zúčastnilo o několik desítek soutěžících více než loni. Navíc úroveň soutěžních prací byla téměř ve všech soutěžních oborech hodnocena na závěrečné poradě předsedy soutěžních porot jako výrazně vyšší než v loňském ročníku.

Celostátní přehlídka se letos vydařila. Velkou zásluhu na tom má Jihomoravský kraj, který soutěž velkoryse podpořil a pracovníci Jihomoravského centra pro mezinárodní mobilitu, kteří zajistili výborné zázemí pro soutěžící a členy porot a připravili zajímavý doprovodný program.

Blahopřejeme vítězům a děkujeme Jihomoravskému kraji  za podporu soutěže Středoškolská odborná činnost.

Výsledky naleznete v připojeném souboru v členění podle oborů a podle krajů.

 

 
Sponzorem těchto stránek je Nadační fond Jaroslava Heyrovského