Hlavní stránka Fóra Forum pro soutěžící SOČ Formální náležitosti práce

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (0 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel  Oldřich Pytela a poslední změna proběhla před 2 roky, 8 měsíci.

Prohlížíte 3 příspěvky - 1 ze 3 (celkem z 3)
 • Autor
  Příspěvky
 • #1149 odpověď

  Marie

  Zdravím,

  již jsem pročetla skoro všechny dostupné materiály, avšak odpovědí jsem se nedobrala. Mohla bych o ně tedy poprosit zde?

  1) K citování pramenů. Mám text rozčleněn do několika odstavců, jejich zdroj je stejný. Mám citaci [1] umístit ke každému odstavci, nebo ji tam mám dát jenom jednou až na konec (za poslední odstavec)?

  2) K číslování. Vím, že obrázky se číslují zvlášť, ale platí to i pro grafy a tabulky? Přesněji – mám mít graf 1 a tabulku 2, nebo graf 1 a tabulku 1? Mám dojem, že tabulky a grafy mají být očíslovány dohromady, ale jistá si nejsem.

  Děkuji za odpovědi.

  #1156 odpověď

  Oldřich Pytela

  Pramen citujte vždy bezprostředně za koncem citace, stejný pramen může být odkazován vícekrát, v souhrnu literatury se uvádí pouze jednou.

  Tabulky a obrázky číslujte průbežně a odděleně, tedy Tab. 1, Obr. 1 atd., graf se obvykle popisuje jako obrázek. Prohlédněte si odkazy a návody v bloku Krok za krokem.

  #1158 odpověď

  Oldřich Pytela

  Upřesňuji: Pramen citujte vždy bezprostředně za citovaným textem.

Prohlížíte 3 příspěvky - 1 ze 3 (celkem z 3)
Odpověď na: Formální náležitosti práce
Osobní informace: