Hlavní stránka Fóra Obhajoby 2021 – Královéhradecký kraj 43 – kraj KHK – obory 1, 2, 13 Odpověď na téma: 43 – kraj KHK – obory 1, 2, 13

Matyáš Háze
Host

Dobrý den, velmi se omlouvám, spletl jsem si datum a myslel, že obhajoba se bude konat zítra 28.4.

1)
Princip metače kroužků: Při průchodu elektrického proudu cívkou s jádrem, se kolem cívky vytvoří proměnné magnetické pole. V kroužku se indukuje proud opačného směru. Podle Ampérova zákona síly působící na dva rovnoběžné vodiče, při průchodu proudu opačného směru, se začnou oba vodiče, v našem případě kroužek a cívka vzájemně odpuzovat.

Princip cívkového děla: Při průchodu elektrického proudu cívkou, se kolem cívky vytvoří magnetické pole, které začne vtahovat feromagnetický projektil do svého středu. Při průchodu projektilu středem cívky musí být kondenzátory vybité, aby kondenzátor nebyl magnetickou silou naopak brzděn.

Princip trhání lahví: V láhvi od vína jsou vloženy dvě měděné elektrody, které jsou na konci omotané alobalem. Při průchodu elektrického proudu se alobal okamžitě vypaří a vzniklé plyny vytvoří tlak, který zvýší tlak v kapalině a roztrhá láhev

2)
Toto zařízení je pro mě vrchol, kterého jsem chtěl v tomto odvětví a problematice dosáhnout.

Ještě jednou se omlouvám a doufám, že jsem nezpůsobil nějaké problémy s hodnocením.
S pozdravem Matyáš Háze