Hlavní stránka Fóra Forum pro soutěžící SOČ 42. celostátní přehlídka ONLINE 42. CP SOČ online – obor 07 zemědělství, potravinářství, … Odpověď na téma: 42. CP SOČ online – obor 07 zemědělství, potravinářství, …

Jáchym Huryta
Host

Dobrý den,
Děkuji za dotazy.
Dotaz 1: Co se týče označení “remonta”, tak to se používá k popsání hříbat, které jsou v základním výcviku. Já jsem většinou popisoval celou akci, a tak jsem používal “výcvik hříbat”.
Dotaz 2: Tato věc je velmi individuální a vždy záleží na konkrétním hříběti. Jsou hříbata, která jsou již ve dvou letech schopna běhat dostihy, což ale samozřejmě není můj případ. Hříbatům bylo cca 25 a 26 měsíců, když jsem si je převzal do výcviku a celý proces probíhal postupně. Hříbata jsem zatěžoval postupně tak, aby si zvykala na nějakou určitou zátěž a postupně se nasvalila a nedošlo ke zdravotním komplikacím hříbat. Na obě hříbata jsem poprvé nasedl asi 5 měsíců poté, ale vždy jen na velmi krátkou dobu (asi 3 min) a pak jsem zase sesednul. Takto jsem to opakoval a postupně lehce prodlužoval dobu v sedle.
Dotaz 3: Snažil jsem se k hříbatům docházet každý den, aby byl výcvik co nejefektivnější. Když jsem cvik opakoval každý den několikrát, tak si hříbata velice rychle zvykla co jsem po nich chtěl. Stání jsme zvládli za zhruba týden do fáze, aby hříbata zvládla stát na místě, ikdyž jsem se procházel kolem nich po jízdárně. Ale jak rychle se to naučí, tak taky tak rychle to opět můžou zapomenout, takže i při dalších prvcích jsem musel základní cviky jako stání stále opakovat.