Hlavní stránka Fóra Forum pro soutěžící SOČ Obhajoby – Moravskoslezský Porota E : strojírenství – stavebnictví Odpověď na téma: Porota E : strojírenství – stavebnictví

#22941
Ondřej Bradávka
Host

1) Parkourové zázemí, jako takové, v Opavě chybí. Parkouristi si pouze mohou pronajmout gymnastickou halu, která pro ně nenabízí tolik možností.
2) naším záměrem bylo vytvořit kontrast mezi čistým a špinavým prostředím prostoru. Wellness jsme umístli na vlastní sloupy, a tak pro něj původní nemají kontrukční význam. Rozhodli jsme se je ale přiznat právě pro posílení tohoto kontrastu. Technické provedení pro umožnění čištění by například mohlo být zajištění otevíratelnosti jedné ze skleněných tabulí u každého sloupu.
3) Jak jsem již zmínil dříve, našim záměrem bylo vytvořit kontrast. Podlaha -5,000 je původní a rozhodli jsme se ji ponechat v surovém stavu, stejně jako okolní konstrukce v místnosti. Její funkce je tedy založena na vytvoření určitého dojmu návštěvníka.
4) Předmětem naší práce bylo vytvoření ideového návrhu změny dispozice a využití objektu. Technickými záležitostmi jsme si příliš nezabývali. Ovšem jedna z možností, jak snížit energetickou náročnost z hlediska vytápění, je využití energie použité pro chlazení nedalekého zimního stadionu. Proto jsme hlavní technické zázemí v suterénu umístili na jihovýchodní stranu – co nejblíže k zimnímu stadionu. Další šance, jak pomoct energetické stránce věci, je také umístění fotovoltaických panelů na plochou střechu a tím využívat sluneční energie.
Proveditelností těchto technických záležitostí by se dalo zabývat s dalších stupních projektové dokumentace.