Hlavní stránka Fóra Forum pro soutěžící SOČ Obhajoby – Pardubický 42. KK SOČ – obor 18 – Informatika Odpověď na téma: 42. KK SOČ – obor 18 – Informatika

Filip Filipi
Host

1: Rozumím Vaší otázce. N-dimenzionální pole jsem považoval za jasnou volbu, lepší by bylo snad už jen využití vektorů s pomocí knihovny NumPy. O využití slovníku, nebudu zapírat, jsem neuvažoval, ale stojím si za tím, že jsem se rozhodl pro správnou datovou strukturu si stojím, už jenom díky simplicitě a čitelnosti projektu.

2: Konkurenci jsem rozhodně v úvahu bral, Arduino je mi dokonce milejší, a to díky tomu, že s ním pracuji již přes 4 roky. Raspberry jej ovšem přebilo všemi parametry, co jsem zohledňoval. Má vyšší výpočetní rychlost, zabudované komunikační technologie Bluetooth i WiFi, je schopno snadno zobrazovat složitější GUI, snadná rozšířitelnost o dotykový displej hrála značkou roli a modul kamerky má také lepší možnosti v případě Raspberry. Současně tento minipočítač má 4 jádra, která jsem si myslel, že využiji naplno, ale jak v práci zmiňuji, tak založení nového procesu trvá násobně déle, než sudoku vyřešit, přesto si stojím za tím, že jejich plné využití je možné, jen se mi jej prozatím nepodařilo aplikovat. Co je na Raspberry mírně zbytečné a výpočty zpomalující je operační systém, který je k této desce (vlivem její HW architektury) nutný. Za další výhodu považuji, že Raspberry Pi jde rukou v ruce s jazykem Python, ten sice není nejrychlejší ze všech jazyků, ale přesto jsem věnoval úsilí tomu jej co nejplněji pochopit, abych byl schopen program napsat přehledně a nepříliš zdlouhavě.