Hlavní stránka Fóra Forum pro soutěžící SOČ Obhajoby – Zlínský 42 – kraj ZL – obor 14 Odpověď na téma: 42 – kraj ZL – obor 14

Monika Mikulčíková
Host

Dobrý den,
děkuji za Vaše dotazy.

1. V mezigeneračním srovnání vycházím převážně z vlastních zkušeností a pozorování kolem sebe. O širším výzkumu mezi mladými jsem uvažovala, avšak vzhledem ke koronavirové situaci jsem to nestihla zrealizovat.

2. Mladým lidem bych ráda doporučila být vnímavější ke starší generaci. Běžte k babičce a dědovi na kafe a „pokecejte“ s nimi.

3. Důvody mohou být různé: za prvé, honba za penězi (např. můžou splácet hypotéku/dluhy, takže jsou k tomu v podstatě donuceni nebo jen vlastí potřeba) Nebo za druhé, třeba útěk od špatných vztahů v rodině. Za třetí, touha pro kariérním vzestupu.

4. Průkopníkem 40ti hodinové pracovní doby byl americký průmyslník Henry Ford.

5. Myslím si, že zatím ještě ne, neuzrál čas. Bylo by to možné v případě, až by u nás proběhla větší robotizace. A v současné době vzhledem k tomu, jak s ekonomikou zamával kornavirus to není reálné.

6. Ve větším uvědomění, zodpovědnosti v pečování o své tělo a svobodě nezávislosti.

7. Donutila mě zamyslet se nad tím, jak žijeme a jak žili naši předkové. Práce by mohla být základem pro mou budoucí diplomovou práci na vysoké škole.

8. Záleží na tom, kolik lidé budou mít peněz a jak moc se krize dotkne určitých skupin ve společnosti. A zdá se, že cestovní ruch se bude vzpamatovávat dlouho a nejbližších měsících budeme cestovat spíše po ČR.

S pozdravem Monika Mikulčíková