Hlavní stránka Fóra Forum pro soutěžící SOČ Obhajoby – Plzeňský 42 – Plz. kraj – obory: 01, 02, 10, 18 Odpověď na téma: 42 – Plz. kraj – obory: 01, 02, 10, 18

#21709
Michal Švantner
Host

Dobrý den,
můj projekt by měl fungovat tak, že webové rozhraní používá osoba bez zrakového postižení a modul Braillův znak používá osoba právě se zrakovým postižením. Bylo by opravdu obtížné navrhnout webové rozhraní tak, aby jej mohla používat osoba bez schopnosti vidět rozložení stránky i kdyby se po najetí na tlačítko informace v něm přečetla. Na na druhou stranu, by nebylo vůbec od věci přidat do webového rozhraní takovou funkci (předčítání), aby bylo možné webové rozhraní používat s částečnou ztrátou zraku.
Tudíž webové rozhraní bych rád aktualizoval a přidal funkci.
Po rozkliknutí webu by se přehrála automatická zprávaˇ například: „Pokud chcete zapnout hlasové předčítání stiskni klávesu X“.
A dále by jsme chtěl přidat ke svému Braillovu znaku tlačítko pro přehrání zprávy.
Pouze syntetický hlas hlas jsem nezvolil jako dobrou variantu z důvodu, že se najdou i osoby které mají zrakové postižení a zároveň přišly o sluch. Tudíž by pak nemohly použít Braillův znak, kdyby pouze přehrával zprávy.