Hlavní stránka Fóra Forum pro soutěžící SOČ Obhajoby – Plzeňský 42 – Plz. kraj – obory: 01, 02, 10, 18 Odpověď na téma: 42 – Plz. kraj – obory: 01, 02, 10, 18

#21675
Pavel Bařtipán
Host

Dobrý den, pane Veřtáte,

Váš předpoklad je správný – uživatelé opravdu raději využívají seznam kontejnerů pro přidání kontejneru z databáze. Je to způsobeno hlavně počtem kroků, které musejí v aplikaci vykonat, aby kontejner přidali.
Aktivita „Mapa“ má však jiné výhody, které aktivita „Seznam kontejnerů“ nemá. Například zobrazení všech kontejnerů tam, kde jsou umístěny – v seznamu kontejnerů si musí uživatel daný kontejner rozkliknout, aby se mu ukázal na mapě.

Dále k Vašim otázkám týkající se svozu kontejnerů.

Majitel preferuje komunikaci po telefonu, kdy každému zaměstnanci zadá práci a až ji zaměstnanec vykoná, opět se s majitelem spojí a ten mu zadá další.
Je to hlavně z toho důvodu, že většinou nikdo přesně neví, kdy bude kontejner potřeba odvést. Např. na stavbě to může být v řádu hodin, ale klidně i dnů. Pokud se nejedná o stavbu, majitel se to většinou dozví 1 den předem. Často se však stává, že se to dozví až v den, kdy si daný zákazník přeje kontejner odvést. Informace o zpětném svozu v aplikaci/databázi není kvůli tomu, že není reálné určit datum a čas odvozu několik dní dopředu. Během toho, co zákazník kontejner potřebuje mít přistavený se může stát spousta věcí, se kterými nikdo dopředu nepočítá (nedorazí dělníci na stavbu, pokazí se nějaké nářadí/stroj, …). V tu chvíli by musel zákazník volat majiteli, že potřebuje prodloužit trvání „pronájmu“ kontejneru.
Původně jsem však měl v plánu takovouto aktivitu udělat, kde by majitel zadal práci zaměstnancům firmy (zadával by ji den předem), ale kvůli tomu, že nikdy neví, kdo bude zrovna daný kontejner potřebovat vyvést (nebo naopak přivést), by bylo tohle řešení celkem zmatené/neúplné, proto ji, zatím, majitel do aplikace přidat nechce. Nebylo by však vůbec komplikované takovouto aktivitu do aplikace přidat – při registraci nového zaměstnance se zadává i jeho jméno, takže tato možnost je v databázi k dispozici. Dokonce již teď využívám tuto možnost v některých aktivitách – např. přidání kontejneru nebo přidání stazky. Vždy se zapíše, kdo danou aktivitu uskutečnil.

Děkuji za zajímavé dotazy, Pavel Bařtipán.