Hlavní stránka Fóra Forum pro soutěžící SOČ Obhajoby – Jihočeský 42 – kraj Jihočeský – obor 6, 14 Odpověď na téma: 42 – kraj Jihočeský – obor 6, 14

Nikola Hrazdirová
Host

1. Ano, anglickou anotaci jsem překládala sama. Poté jsem ji nechala zkontrolovat učitelkou angličtiny, ale k žádným úpravám nedošlo.
2. S českým ekvivalentem jsem se nesetkala. I v odborných literaturách ho nazývají stejným názvem.
3. Čerpala jsem z odborných publikací a co mi nebylo jasné jsem konzultovala s učitelem.
4. Ne, nejsou to běžná spojení, ale tato problematika nešla vyjádřit jiným způsobem.
5. Crura cerebri je útvar, který se nachází ve středním mozku. Celý tento útvar je složen z bílé hmoty.
6. Toto slovo znamená místo se zvýšenou dráždivostí. Používala jsem toto slovo ve spojení s myofasciálními trigger pointy.
7. Tato technika nemá spojistost s akupresurou, jelikož akupresura je spojená s energetickými drahami v lidském těle (tato technika pochází z oblastí, jako je např. Čína). Technika, kterou v práci zmiňuji se používá pouze při odstraňování myofasciálních trigger pointů.
8. Tato metoda se ve většině případů nedělá samostatně, ale je součástí masáže.
9. Ano, zjišťovala jsem. Do práce jsem to nezahrnovala. Žádný z klientů nevykazoval kontraindikace, při kterých by se masáž a tato technika nedala používat.
10. Ne, s odbornou literaturou mi pomáhal můj učitel, který mi i jednotlivé publikace zapůjčil.
11. Ano, v budoucnosti plánuji se této problematice věnovat. Pokud možno i při dalším studiu (fyzioterapie/všeobecná medicína)