Hlavní stránka Fóra Forum pro soutěžící SOČ Obhajoby – Praha 42-kraj Praha-obor 11 Odpověď na téma: 42-kraj Praha-obor 11

#21537
David Frankošvili
Host

1) Vzhledem k tomu, že roste počet obyvatel a pro stavění nových budov se bude zabírat půda, která je určená pro zemědělské účely, můžou nastat ekologické problémy. Proto je lepší využít zanedbané oblasti/pozemky a dát jim nový život.

Výhodou rekonstrukce je,že máme veškeré kanalizace, vodovody, silnoproudy, slaboproudy a plynovody. Tím ušetříme na materiálech a nemusí být dodatečné výkopy, lze stavět na pevných základech určené pro danou budovu. Další výhoda je ta, že se zachová původní tvar budovy a vyhovíme předpisům pro zachování památkových oblastí. Dále i při rekonstrukci lze využít modernější technologie. Nevýhoda je ta, že můžou nastat komplikace se stavební prací. Např. není přístupná cesta pro stavební techniku nebo samotná rekonstrukce může být složitá.

Novější stavby jsou výhodnější kvůli novějším technologiím a bezpečnosti. Nové stavby můžou vyhovět pasivním hodnotám a úsporou energie více, než když to budeme řešit rekonstrukcí. Na druhou stranu novostavba nemusí splňovat požadavky a regulativa pro daný pozemek a lokalitu. Další nevýhoda je nestabilnost půdy a nezvládne zatížení nových budov.

2) Problémy s půdou, poškozený pozemek, vysoká kontaminace škodlivých látek(radon,methan,…), vlastnické právo a legislativa, parcela je nyní pozemková a ne stavební, vyhlášky od států znemožňující rekonstrukci nebo přestavbu

3) Parkování může být přidáno před a za bránou pozemku. Dále může nahradit budovu, která se nachází hned u vstupu na pozemek a bude mít dosah až k multikulturním středisku. Nové parkoviště se může provázat s původním tím, že se celkové odstraní brána a oplocení pozemku, protože v mém návrhu se bude jednat o veřejně přístupný areál.