Hlavní stránka Fóra Forum pro soutěžící SOČ Obhajoby – Jihočeský 42 – kraj Jihočeský – obor 10 Odpověď na téma: 42 – kraj Jihočeský – obor 10

#21349
Bůžek František
Host

Odpověďi na další otázky:

1) Co se týče návrhu vlastní řídící jednotky, napadlo mě do budoucna vytvořit desku, na které by byly osazené všechny potřebné součástky. Nebylo by tak využíváno modulů Arduina, ale obvod by byl v podstatě stejný. Využil bych opět mikrokontroler atmega328p a další součástky, které obsahují moduly. Rozdíl by byl v tom, že součástky, které má Arduino a nejsou využívány v tomto projektu, by zde nebyly. Takto řešená řídící jednotka by měla smysl především pro uvedení produktu na trh, jelikož by se pravděpodobně opět snížily náklady.

2) Plováky jsou zde, jelikož jsou mnohem spolehlivější, než pouze měření výšky hladiny ultrazvukem. Horní plovák pak ovládá horní signalizační LED, která slouží především pro signalizaci plného zásobníku při doplňování. Tím je zabráněno nechtěnému přeplnění zásobníku. Dolní plovák opět spolehlivě detekuje minimální hladinu vody pro běh čerpadla. Měření hladiny vody ultrazvukem je spíše bonusová funkce, která není nutná a květináč by klidně mohl být uveden na trh v levnější variantě, která tuto funkci nemá.