Hlavní stránka Fóra Forum pro soutěžící SOČ Obhajoby – Jihočeský 42 – kraj Jihočeský – obor 18 Odpověď na téma: 42 – kraj Jihočeský – obor 18

#21335
Lukáš Kořínek
Host

U-Net je konvoluční neuronová síť, která se používá pro detekci objektů a segmentaci snímku. Zatímco Noise2Void je síť, která se používá na odstraňování šumu. Liší se převážně v tom, jakým způsobem se jednotlivé sítě učí. Noise2Void se učí ze samotného snímku (tj. z patche na snímku). U-Net má při trénování k dispozici originální snímky a k nim příslušné labely.

Neuronovým sítím trvá obecně dlouho se natrénovat, ale při dostatečném natrénování jsou schopně řešit úlohy rychleji než běžné metody. Non-local Means je pomalejší, protože musí provést mnohonásobně více operací. Porovnává mnoho patchů s jejich okolními patchy, což vede k mnoha výpočtům, které musí NLM udělat.

U segmentace sítí U-Net je možné využít nahradit U-Netem původní metodu, která byla pomalejší. Domnívám se, že při větším množství dat, by síť byla i přesnější. Její využítí by tedy mohlo být při segmetnaci zmíněných ostrůvků. Výsledky jsou jinak dobré k porovnání jednotlivých metod.

Lukáš Kořínek