Hlavní stránka Fóra Forum pro soutěžící SOČ Obhajoby – Praha 42-kraj Praha-obor 18 Odpověď na téma: 42-kraj Praha-obor 18

#21288
Filip Havíř
Host

Dobrý den,

● O jakési analýze kódu jsem již také přemýšlel a kdyby pro ten daný jazyk existoval nějaký code review tool, myslím, že by nebyl větší problém s jeho integrací.
Žák zatím dostává informace jen o průběhu kompilace a základní informace z běhu samotného programu, tedy jestli se program sám v pořádku ukončil nebo musel být ukončen sám.

● Myslím, že s Pythonem by nebyl problém. Prakticky se dá říct, že systém by mohl podporovat každý jazyk, který se dá pustit na linuxu z příkazové řádky a má nějaký textový výstup do console nebo do souboru. Napadlo mě tento systém použít na například testování webových stránek. Asi by to šlo, ale vyžadovalo by to jisté změny.
Pokud by například byla úloha v Céčku, kde by probíhala komunikace přes internet, je to možné. Bezpečnostní kontejner umožňuje po povolení používat internet.

● Prvně by systém neměl běžet po rootem. Měl by běžet po jiným účtem se sníženými opravněními. Dále bych omezil systému přístup do všech ostatních adresářů kromě adresáře samotného systému. A program Isolate, kde se programy bezpečně pouštějí, je sám o sobě velký level ochrany. A možná bych to celé pustil na virtuálu. Myslím si, že to jsou asi tak všechny požadavky na infrastrukturu.