Hlavní stránka Fóra Forum pro soutěžící SOČ Obhajoby – Zlínský 42 – okres Uherské Hradiště – obory 3, 4, 5, 6, 7, 8 Odpověď na téma: 42 – okres Uherské Hradiště – obory 3, 4, 5, 6, 7, 8

#20648
Anna Hýsková
Host

Dobrý den paní Zubrová,
moc děkuji za otázku.
Rostlinné hormony obecně nepůsobí samostatně, ve většině případů závisí výsledná reakce rostliny spíš na vzájemných interakcích různých rostlinných hormonů.
Interakce mezi auxiny a cytokininy je zvlášť v poslední době zkoumaná hodně a ukazuje se, že cytokininy můžou ovlivňovat růst rostlin mnoha způsoby, mimo jiné také regulací transportu auxinu.
Mě osobně by ale víc lákalo zaměřit se na spolupůsobení auxinu a kyseliny abscisové. Prvním důvodem je to, že o vzájemných interakcích auxinu a kyseliny abscisové máme zatím opravdu velmi málo informací a ani role samotné kyseliny abscisové v regulaci růstu rostlin pořád není vyjasněná. Druhým důvodem je, že kyselinou abscisovou už jsem se ve své práci zabývala a zajímalo by mě nejen její spolupůsobení s auxiny, ale také vliv různých fotoreceptorů na její účinky a celkovou hladinu v rostlinách.