Hlavní stránka Fóra Forum pro soutěžící SOČ Obhajoby – Zlínský 42 – okres Kroměříž – obory 2, 3, 6, 8, 18 Odpověď na téma: 42 – okres Kroměříž – obory 2, 3, 6, 8, 18

#20615
Eliška Fránková
Host

1. Pan zubař doporučil kúru zopakovat za půl roku a později, podle potřeby pacienta. Gel musíme uchovávat ve vhodných podmínkách – mimo přímé sluneční světlo v 5° – 25°C. Produkt má také datum spotřeby. Do té doby bychom měli využít všechen gel. Dá se ale také zakoupit menší balení – například po 3 stříkačkách. Při zakoupení menšího balíčku se s opakováním kúry v blízké době nepočítá.
2. Bělicí gel 16% karbamidového peroxidu má nejvyšší možnou koncentraci, aby nebyla šance, že si člověk sám sobě nějak poškodí chrup. Takže pokud se člověk rozhodne gel aplikovat dále i po 14 dnech, nemělo by u něj dojít k žádnému poškození zubů ani dásní. Ovšem vzhledem k aktivní době gelu už se po 14 dnech používání nebude odstín příliš měnit. I proto je doporučována půlroční prodleva mezi jednotlivými kúrami. To samozřejmě platí jen pro zdravé zuby bez jakýchkoliv anomálií. Ráda bych také upozornila, že po 14 dnech bělení bychom určitě neměli využívat žádnou jinou metodu. Mezi různými druhy kúr na bělení zubů by měla být alespoň půlroční pauza.